DEĞİŞİM KOŞULLARI

         Siparişinizi teslim aldıktan sonra, ürünü kullanmamış olmanız şartıyla, 30 gün içerisinde değişim talebinde bulunabilirsiniz. Talebinizi bize ilettikten sonra yönlendirmelerimiz doğrultusunda değişim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Değişim işlemlerinde kargo ücreti tarafınızca karşılanacaktır.

  İADE KOŞULLARI

             İadeniz, www.yenikravat.com’da yer alan Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde yer alan Madde 9’da ki ‘Cayma Hakkı’ ve Madde 15’de ki ‘Cayma Hakkının İstisnaları’ şartlarına uygun olmalıdır. (Bkz. www.yenikravat.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi )

  Ürünlerin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 14 gündür.İade edilecek ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle, eksiksiz şekilde ve ürünün orjinal faturası (faturanın olmadığı durumlarda sevk irsaliyesi) ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Aksi takdirde iadeleriniz kabul edilmeyecektir.

  Lütfen öncelikle iade etmek istediğiniz ürünle ilgili info@yenikravat.com adresine mail yoluyla iade isteğinizi bildiriniz. Ardından ürünü orjinal kutusu ve ambalajıyla, ürünün orjinal faturası (faturanın olmadığı durumlarda sevk irsaliyesi) ile birlikte iade adresine (Basira Tekstil İnş.San.ltd.Şti Meşrutiyet Mah.Dere sok.No:1B OsmanbeyŞişli-İstanbul – www.yenikravat.com ) geri gönderin.

  İade ettiğiniz ürün/ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra, iadeye uygunluğunun kontrolü ardından onaylandığında ürün ücreti yasal süre olan 10 gün içerisinde tarafınıza iade edilecektir.

  Kusurlu ürün iadelerinde, söz konusu kusur kullanımdan kaynaklanmıyorsa talebinize bağlı olarak ürününüz yenisi ile değiştirilecek ya da ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir. Kusurlu (üretim hatası) olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri, teslim aldığınız tarih itibariyle 14 gün içerisinde ürünün orjinal faturası (faturanın olmadığı durumlarda sevk irsaliyesi) ile birlikte iade adresine gönderebilirsiniz.

  Kusurlu olduğu gerekçesiyle yapılan ürün iadelerinde, ürünün kullanımdan doğan bir kusur varsa ya da kalite kontrol uzmanlarınca yapılan tetkiklerde ürünün ayıplı/kusurlu olmadığı ortaya çıkarsa, kargo bedeli size ait olmak üzere tarafınıza iade edilecektir.